Tel.: +420 603 224 697
Email: info@bautop.cz
Puklice 233
58 831 Puklice
Získejte zdarma cenovou nabídku nebo nám pošlete svou otázku. Je to zdarma, jednoduché a rychlé. chci víc

TEPELNÁ ČERPADLA

S tepelným čerpadlem ROTEX vzduch – voda se pomocná elektrická energie využívá k "čerpání" tepla z okolního vzduchu do topného systému. Tento princip byl již miliónkrát využit obráceným způsobem v klimatizačních a chladicích systémech. Chladnička odstraňuje teplo ze svého vnitřku a vydává ho do okolí. Tepelné čerpadlo odstraňuje teplo ze svého okolí a vydává ho do topného systému. Jako zdroj tepla používáme okolní vzduch, který své teplo rovněž získává ze slunce.

Jednostupňové tepelné čerpadlo pro nové stavby

Tepelné čerpadlo se solární jednotkou ROTEX je tvořeno vnější jednotkou, vnitřní jednotkou a tepelným zásobníkem. Nové stavby jsou schopné vyjít s nízkými průtokovými teplotami. Z tohoto důvodu je ideální jednostupňové tepelné čerpadlo ROTEX HPSU.

Dvojstupňové tepelné čerpadlo pro rekonstrukce

Starší topné systémy využívající radiátory jsou nastavené na vyšší průtokové teploty (minimálně 45 °C, až 80 °C). K dosažení tohoto požadavku se používá technický trik:
HPSUhitemp pracuje s druhým chladicím okruhem, jinými slovy řečeno s druhým tepelným čerpadlem v kaskádě. To je umístěno ve vnitřní jednotce, kde získává teplo z vnějšího chladicího
okruhu o teplotě okolo 25 stupňů, kterou zvyšuje až na maximálně 80 stupňů.

Moderní invertorová technologie ve vnější a vnitřní jednotce zaručuje ekonomický a tichý provoz.Kompresor - srdce tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo s regulací výkonu.

V tepelném čerpadle zastupuje kompresor roli motoru v autě. Ten zásadním způsobem určuje energetickou účinnost celého tepelného čerpadla.

ROTEX je jednou z předních světových firem využívajících technologie tepelného čerpadla a klimatizace. Kompresory tepelných čerpadel ROTEX byly vyvinuty v japonsku a vyrobeny společností Daikin - předním světovým výrobcem těchto technologií. Proto se můžeme spolehnout na know-how
mnoha milionů kompresorů, vyrobených touto firmou na špičkové úrovni.
Byly navrženy přesně pro tuto aplikaci a byly optimalizovány z hlediska energetické úspornosti.

Ekonomický a tichý díky provozu s regulovaným výkonem

V závislosti na počasí a chování uživatele výkonové požadavky budovy značně kolísají. U všech tepelných čerpadel ROTEX je použita tak zvaná invertorová technologie. To znamená, že výkon i příkon kompresoru se mění takže se výkon tepelného čerpadla přizpůsobuje skutečné potřebě. V dvojstupňovém tepelném čerpadle HPSUhitemp je tato moderní invertorová technologie skutečně použita dvakrát. Interní počítačový systém tento výkon reguluje za vás, aniž byste si toho povšimli a aniž by to od vás vyžadovalo  jakoukoli činnost. Vše závisí na správném nastavení. Tím se také podstatně zvyšuje energetická účinnost HPSU a to stejným způsobem, jako když u auta moc nešlapete na plyn.Tato regulace výkonu zaručuje provoz tichý jako vánek.